13. ročník Cambridge Exams na Tylovce

V letošním školním roce proběhl již 13. ročník mezinárodních zkoušek z angličtiny na naší škole. Příprava na složení zkoušek začala jako obvykle na začátku školního roku. Děti se opět pilně připravovaly pomocí cvičných testů a doplňkových materiálů. Schůzky letos naštěstí neprobíhaly plně distančně jako v minulém školním roce. Většinou jsme se viděli ve škole, ale přesto se občas vyskytl někdo v karanténě a připojil se k nám online. Všichni jsme se s tím nakonec úspěšně vypořádali.

Samotná zkouška proběhla v sobotu 8. ledna v Českých Budějovicích jako již tradičně ve spolupráci s Evropským jazykovým centrem. Průběh zkoušky je rozdělen do tří částí: poslechová cvičení, práce s textem a nakonec konverzace se zkoušejícím. Z této části mají děti tradičně největší obavy, ale nakonec to podle jejich slov bývá v pohodě… Zkouška je poměrně časově náročná, letos jsme dostali až odpolední termíny, takže poslední účastníci odjížděli až večer.

Vzhledem k tomu, že zkouška je připravována i hodnocena přímo v Cambridge, museli jsme si na certifikáty chvíli počkat. Nakonec jsme se dočkali a ve čtvrtek 3. března jsme v aule Tylovy školy certifikáty předali.

A kdo letos zkoušku složil?

V kategorii Starters to byli Vít Novák, Jana Kellnerová, Aneta Jezlová, Ema Fikejzová a Nikola Lopatová. V kategorii Movers Anna Kozlová, Justýna Císařová, Jakub Mašík a Jáchym Vazač.

V kategorii Flyers Tran Truc Quynh, Karolína Tichá, Adam Frinta a Kristýna Maxianová.

Všem srdečně blahopřejeme!

V příštím školním roce opět začne přípravný kurz. Těšíme se na všechny další zájemce.

Bc. Pavlína Reinišová