Školní výuka žáků 1.stupně od 25.5.

Vážení rodiče,

od 25.5. bude umožněno Vašim dětem zúčastnit se školního vyučování. Jejich případnou účast potvrďte v anketě v el. žákovské knížce.

Dovolte, abychom Vás seznámili s opatřeními, která zavedeme v zájmu ochrany zdraví Vašich dětí.

Opatření a pokyny vycházejí z manuálu, který jsme obdrželi od MŠMT.

Cesta do školy a ze školy:

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

— Zakrytí úst a nosu rouškou

— Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními

Příchod ke škole a pohyb před školou:

— Minimalizovat velké shromažďování osob před školou

Toto opatření budeme realizovat v praxi následujícím způsobem.

Žáci přijdou ke škole v těchto časech:

1.ročník – 7:30

2.ročník – 7:45

3.ročník – 8:00

4.ročník – 8:15

5.ročník – 8:30

Zde si je vyzvedne vyučující.

Vstup do budovy školy:

— Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.

— Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.

— Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.

— Každý žák se přezuje, provede dezinfekci rukou a bude mu změřena teplota bezkontaktním teploměrem.

— Poté žáci odejdou se svým vyučujícím do své třídy.

— Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla.

— Žák odevzdá první den po příchodu do školy zákonným zástupcem podepsané „Čestné prohlášení“ (je přílohou toho textu)

V budově školy:

— Celá organizace výuky je koncipována tak, aby nedošlo ke kontaktu jednotlivých skupin. — Na každém patře jsou toalety s tekoucí pitnou vodou, mýdlem v dávkovači, dezinfekcí a jednorázovými ručníky.  Na chodbách a v každé učebně pak  dezinfekce.

Ve třídě a v jídelně:

— Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné.

— Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15 s tím, že bude zajištěno dodržení odstupu mezi žáky cca 2m (nejméně 1,5m)

— Ve třídě mají žáci i vyučující roušky nasazené. Podle charakteru činnosti může vyučující rozhodnout o jejich sundání.

— Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.

— V dopoledním bloku bude probíhat výuka plně v režii vyučujících (téma, přestávky, vycházky…). Jeho součástí bude i oběd. Pokud nechcete, aby Vaše dítě na obědy chodilo, bude nicméně stále se skupinou a pod dohledem vyučujícího (půjde s ostatními dětmi do jídelny). „Družinový“ blok pak bude v kompetenci přidělené paní vychovatelky. V jeho časovém rozmezí pak budou žáci postupně odcházet (budou vyzvedáváni) ze školy. Protože ještě neznáme počty dětí, berte níže napsané časy jako orientační.

— V jídelně bude vše organizováno tak, aby nedocházelo ke vzájemnému kontaktu mezi žáky jednotlivých skupin.

Ročník Příchod ke škole Výukový blok Oběd „Družinový“ blok
1. 7:30 7:30-11:30 10:30-11:00 11:30-16:00
2. 7:45 7:45-11:45 10:45-11:15 11:45-16:00
3. 8:00 8:00-12:00 11:00-11:30 12:00-16:00
4. 8:15 8:15-12:15 11:15-11:45 12:15-16:00
5. 8:30 8:30-12:30 11:30-12:00 12:30-16:00

Při podezření na možné příznaky Covid-19:

— Nikdo s příznaky COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

— Pokud se příznaky projeví během vyučování, bude žák okamžitě izolován a rodiče neprodleně informováni.

Pravidla školního stravování:

— Škola bude vydávat obědy a zajistí všechna příslušná hygienická pravidla.

— Rodiče obědy žákům v případě zájmu přihlásí (nejsou zajištěny automaticky) přes www.strava.cz, či telefonicky ve školní jídelně.

Další pokyny a upřesnění:

• v „Čestném prohlášení“ uveďte, zda žák bude využívat „Družinového bloku“
  • v „Čestném prohlášení“ uveďte, kdy žák bude opouštět školu a zda půjde sám, či ho bude někdo vyzvedávat
  • při tvorbě skupin, budeme vycházet z třídních kolektivů. Pokud bude počet přihlášených dětí z jedné třídy vyšší než 15, budeme nuceni sáhnout k přesunu „nadpočetných“ dětí do početně menších tříd. V tomto případě bude rozhodovat los.
  • po týdnu vše vyhodnotíme a popřípadě tento systém vzdělávání upravíme.