Informace před zápisem do 1. tříd

Dnes jsme obdrželi od zřizovatele Města Písku výpis z registru obyvatel k 11.4.2023, kde jsou vypsané spádové děti a děti z obcí se společným spádovým obvodem.

Ve spádovém obvodu naší školy (aktuálně dle ROB, číslo se ještě může změnit)  je 115 šestiletých dětí a 24 dalších dalších dětí s odkladem z loňského školního roku, celkem tedy 139.

Ve škole bude v prvních třídách 77 volných míst a dalších 10-15 se dle odhadu uvolní po přestupech žáků na víceletá gymnázia (na jejich místa nebudeme moci přijmou děti dříve než o prázdninách).

Nelze odhadnout, kolik dětí letos požádá o odklad, ani kolik jich z celkového výše uvedeného počtu skutečně na zápis do školy přijde.

Lze odhadnout, že nebudeme schopni přijmout všechny obvodové děti a bude se losovat již v této skupině.

Lze také odhadnout, že nepřijmeme žádné nespádové dítě včetně dětí z obcí se smlouvou (mají možnost využít další/jiné spádové školy).

Ostatní písecké základní školy mají kapacity volnější.

Z tohoto důvodu doporučujeme:

1. Zvážit Tylovku jako školu první volby (u nespádových a obcí zcela jistě).

2. V případě Tylovky jako první volby zvážit i u spádových dětí podání žádosti ještě na jiné základní škole.

3. Přijít s už vyplněnou a vytištěnou online žádostí (jinak počítat s velkým zdržením na místě) a  dodržet přesně zvolené časy k zápisu.

Děkujeme za pochopení.