Proč Tylovka?

Škola se v krátkosti představuje

• škola je zařazena do sítě Tvořivých škol – činnostní vyučování
  • spolupráce základní školy a 4 mateřských školek (5. MŠ, 9. MŠ, 11. MŠ, Křesťanská MŠ) – návaznost vzdělávacích programů
  • přípravka pro předškoláky ŠKOLIČKA (po zápise 8 lekcí 1x týdně)
  • výuka cizích jazyků od 1. třídy (nabídka angličtiny, němčiny, francouzštiny v rámci kroužků)
  • projektová výuka (Den civilní ochrany, oborové projekty…)
  • jazykové školy v přírodě od 5. třídy (angličtina, němčina)
  • kurz malby, kresby a fotografie v přírodě od 4. ročníku
  • informační gramotnost – výuka práce na počítači od 3. ročníku, volný přístup žáků k internetu, velké množství výukového softwaru
  • péče o mimořádně nadané děti (spolupráce s Mensa ČR) a o děti s vývojovými poruchami učení
  • pestrá skladba volitelných a nepovinných předmětů a zájmových kroužků
  • letní a zimní sportovní kurzy (6. roč. adaptační turistický, 7. roč. lyžařský, 8. roč. cykloturistický, 9. roč. vodácký)
  • spolupráce se zahraničními školami (projekty Comenius a Erasmus+ školy vPolsku, Itálii, Dánsku, Holandsku, Anglii, Slovensku, Španělsku, Turecku, Rumunsku a Walesu)
  • školní časopis Tyláček (nejlepší školní časopis Jihočeského kraje 2011)do každé rodiny , již 23. ročník
  • bohatá činnost školní družiny a školního klubu
  • skříňkový šatnový systém
  • pitný režim, realizace akce Mléko do škol a Ovoce do škol
  • objednávkový systém stravování i po internetu, výběr ze dvou jídel,salátový bar, školní bufet
  • Dny otevřených dveří, třídní schůzky a informační odpoledne pro rodiče
  • Školní žákovský parlament – podíl dětí na rozhodování a třídní samospráva
  • Školská rada (zástupci rodičů, pedagogů, zřizovatele)
  • Sdružení rodičů žáků a přátel školy (třídní důvěrníci)
  • tradiční akce školy pro rodiče a veřejnost (školní Akademie, Vánoční koncert – Vánoční strom, Absolventský ples školy, večer V tanečním rytmu…)
  • Ve školním areálu naleznete 4 nově zrekonstruovaná sportoviště a 2 dětská hřiště. Rekonstrukce proběhla v roce 2009 za finanční podpory ROP Jihozápad a Města Písku v celkové hodnotě 13 mil. Kč.
  • Zapojení do akce Nejlepší česká škola

Každý chce pro své dítě to nejlepší a naše škola je připravena to dát. Jsme škola, kde si každý najde to svoje.