Centrum kolegiální podpory ve výuce přírodovědných předmětů na Tylovce

Rádi byste věděli, jak chceme podnítit zájem žáků základní/ch (naší/jiných) škol o přírodní vědy?
Pak bychom Vás rádi pozvali na workshopy Centra kolegiální podpory III., které se uskuteční v rámci projektu „Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů ve výzvě OP VVV MŠMT č. 02_16_010, Budování kapacit I.“ Tato setkání cílí na rozvoj žákovské kreativity, zapojení experimentu do výuky s využitím pomůcek z oblasti přírodních věd, které jsou nezbytnou součástí experimentu (Pasco měřící systémy.).
Termíny našich workshopů:
6.11. workshop F I. a II. 14:00 -18:00 a CH I. a II. 14:00-18:00,
13.11. workshop Bi I.  14:00-16:00,
20.11. workshop F III. a IV.  14:00-18:00 a Ch III. a IV 14:00-18:00,
27.11. workshop  Bi II. 14:00-16:00.
V případě  zájmu o účast na workshopu Vás žádáme o předběžnou rezervaci  z důvodů omezené kapacity míst (práce  s čidly Pasco)   na mailu monika.hlavnickova@zstylova.cz nebo telefonicky na mob. 728 698 685 po 16:00 hod.

Okruhy, které se budou na workshopech probírat:

FYZIKA: Sledování silového působení a pohybu (měření se senzory síly a pohybu). Měření elektrických veličin (měření elektrického napětí, el. proudu). Zkoumání magnetismu (měření teslametrem, siloměrem). Mechanické kmitání a vlnění (oscilátory, kmity, vlny, zvuk)

CHEMIE: Analýza chemických vlastností běžně dostupných roztoků (měření pH). Vysvětlení chemické podstaty různých přírodních dějů (měření pH, teploty).Sledování průběhů chemických reakcí (měření teploty, tlaku, pH). Zákonitosti termodynamiky (sledování teploty a tlaku v zákonu Boyleově-Mariottově, teploměr, tlakoměr, sledování teploty a tlaku v Gay-Lussacově z., teploměr, tlakoměr)

BIOLOGIE A ENVIRONMENTALISTIKA: Biologie rostlin a organismů (produkce CO2 dýchajícími kvasnicemi, tlakoměr, transpirace listu rostliny). Fyziologie člověka (sledování tělesných parametrů v závislosti na fyzické zátěži, teploměr, senzor tepu, demonstrace funkce plic, tlakoměr). Sledování environmentálních podmínek (skleníkový efekt, teploměr, sledování počasí a měření základních atmosférických podmínek, teplota, tlak, terénní environmentální měření – např. sledování kvality vody)
Na setkání u bádání se s Vámi těší realizační tým ZŠ J.K.Tyla a MŠ Písek

Mgr. Monika Hlavničková – CH