Krásné léto všem!

Dobrý den děti, žáci a žákyně, kolegové a kolegyně a všichni, kdo právě čtete tyto řádky.

V posledních letech se stalo tradicí sladit téma závěrečné řeči s grafikou našeho webu. Letos jsme se sladili s tématem Divokého západu (indiánů a kovbojů) i v rámci našeho slavnostní setkání s pracovníky školy. To vám byla legrace.

Pan Peterek, administrátor našich webových stránek, opět vybral prázdninový námět, který tu ještě nebyl.

Já jsem především rád, že je Tylovka součástí Klidného Jihu 🙂

Já mám tématiku westernů moc rád. Vyrostl jsem stejně jako moje celá generace na knihách Karla Maye, takže mými dětskými hrdiny jsou jistě Old Shatterhand, Vinettou a jejich společníci. Fascinovalo nás dobrodružství, obdivovali jsme jejich statečnost a férovost. Znali jsme jména jejich koňů, pušek, bloudili prstem v mapách a učili se indiánská slova.

Zdravím tímto naše absolventy v devátých třídách, kteří po prázdninách vyrazí do světa na zkušenou. Dalo by se říci, že stejně jako pionýři Divokého západu budou dobývat svět a snažit se v něm vykolíkovat a zabrat svůj prostor. Zdravím také naše malé greenhorny, která mají za sebou první rok školní docházky. Všichni ukázali, že se v prérii neztratí.

Děkuji vám všem, dětem, žákům, pedagogům, nepedagogům, rodičům a přátelům školy za spolupráci a péči o náš ranč, přeji vám všem ještě jednou krásné léto, užijte ho ve zdraví a načerpejte síly. Objevte své poklady na stříbrných jezerech, přespěte v týpí, uvařte si na ohni, poznávejte krásy krajiny v sedle…

A světu kolem nás bych jistě přál méně koltů pověšených proklatě nízko a více vykouřených dýmek míru.

Po letní pauze na shledanou v pondělí 4. září 2023.

Howgh, domluvil jsem! (pro letošní školní rok)