Plán akcí KMŠ – květen 2018

–  Ve středu 2. 5. a ve čtvrtek 3. 5. od 13.00 do 17.00 se koná zápis nových dětí do MŠ.

Na odpoledne budou děti spojeny do třídy Hvězdiček. Prosíme rodiče, pro  které to není problém, aby si v tyto dva dny vyzvedli děti pokud možno po obědě.

– Ve čtvrtek 3. května od 18.00 se koná v Divadle F. Šrámka Akademie ZŠ J.K.Tyla.

Třída Sluníček se zúčastní programu se  svým vystoupením, podrobnosti rodiče dostali na lístečkách.

–  Ve čtvrtek 10.května  v 8.15 přijde do školky p. Cyril Havel s dalším biblickým příběhem z cyklu „Světýlko“.

Tématem bude příběh o odpuštění a návratu ztraceného syna (přesunuto z 25. dubna).

–  V úterý 15. května od 16.30 se koná  „Jarní rodinné posezení“.

Pokud bude vhodné počasí, akce se uskuteční na zahradě. Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče, sourozence.

Na programu bude krátké vystoupení dětí z obou tříd  a společné povídání u kávy, čaje a něčeho dobrého. Kdo chce, může přispět drobným občerstvením.

–  Ve středu 16. května  přijede do školky divadlo Zvoneček s pohádkou „Péťa a Madla jedou na prázdniny“. Začátek v 10.00.

– Ve čtvrtek 17. května vystupují Sluníčka s pásmem písní v Domovince, prosíme o vhodné oblečení.

– V neděli 20. května zve  spolek rodičů KáMoŠ všechny děti, rodiče, prarodiče, kamarády na společný rodinný výlet.

Pojedeme na krásnou stezku „Petrovické kameny“, kde uvidíte zajímavé kameny a viklany.  Další zastávkou bude krátký výšlap na rozhlednu „Kuníček“.

Sraz v 9.30. na mši v kostele v Obděnicích (3 km východně od  Petrovic), nebo pak v 10.45 u odbočky na stezku u Husovy kazatelny (za rozcestím u Žemličkovy lhoty).

Další podrobnosti  a mapka na nástěnce v KMŠ.

-Ve čtvrtek 24. května jedeme na výlet na hrad Helfenburk. Vzhledem ke vzdálenosti hradu a nutnosti vrátit se včas na oběd odjíždí autobus  již v 7.15!

S sebou do batůžku pláštěnku a pití, svačinu bereme ze školky.  Kdo chce, může si vzít navíc malou „dobrůtku“ (prosíme ale, nedávejte dětem s sebou na výlety bonbony, čokoládu ani sušenky s čokoládou).