Uzavření mateřské školy od 1.3. 2021

Z důvodu rozhodnutí vlády je mateřská škola  od 1.3. 2021 do 21.3. 2021 uzavřena.

Všechny děti budou mít automaticky odhlášené obědy.

Pokud rodič potřebuje OČR, škola nevydává  žádné potvrzení, rodiče kontaktují zaměstnavatele a vyplní sami formulář, který je k dispozici na https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m (Zde kliknete na on-line vyplnění formuláře, vyplníte, pošlete zaměstnavateli. Vyplácí se  vždy po skončení měsíce)

V průběhu uzavření MŠ budou p. učitelky zasílat  dětem s povinnou předškolní docházkou mailem náměty k distanční výuce.

Předškoláci, kteří byli   na konci tohoto týdne přítomni v MŠ, dostali domů  aktuální číslo pracovního sešitu Kuliferda a také sešit vhodný k procvičování grafomotoriky.  Ti, kteří nebyli přítomni v MŠ a nemají tedy sešity doma,  si mohou  pracovní sešity vyzvednout ve třídě Sluníček   v následujících časech:

– pondělí 1.3. 12.00.-13.00, úterý 2.3. 9.00. -12.00 a středa 3.3. 13.00.-16.00.  (otevřena bude brána z ulice Dobrovského – pokud by nebylo odemčeno, volejte).

Zde na webu budeme průběžně zveřejňovat další náměty vhodné  pro činnosti s dětmi  v domácích podmínkách.

Přeji Vám, abyste čas, který v dané situaci musíte neplánovaně strávit doma, prožili smysluplně  a dokázali si ho užít co nejlépe.

Berte to jako čas, který můžete (nic jiného Vám ostatně nezbývá) plně věnovat  společným prožitkům s Vašimi rodinami.

Choďte na procházky, hrajte si hry, čtěte si, stavějte stavebnice, malujte a modelujte, prohlížejte fotky, volejte si s babičkami,  společně vařte,  pečte, zapojte děti do úklidu. Zkrátka dělejte vše to, na co jindy nezbývá čas,  a užijte si to společně.

Věřte, že  tím pro děti uděláte to nejlepší, co lze. A společně, tak jako to děláme každý den ve  školce, se zamýšlejte nad tím, co se komu v daném dnu líbilo, co ho bavilo.

Uvidíte, že najdete spoustu malých každodenních radostí, a že to  nucené  „zpomalení“  může Vašim rodinám přinést i něco pozitivního.

Přeji Vám všem, abyste byli zdraví a zvládli příští dny v  pohodě a  bez problémů.

Pokud byste cokoliv potřebovali,  neváhejte mne kontaktovat na  mém mobilu 728 685 007.

Myslím na Vás, vyřiďte, prosím,  každému z dětí můj srdečný pozdrav.

Bc.  Helena Lenka Kučerová, vedoucí učitelka 9. MŠ a KMŠ