Vyhodnocení výsledků dotazníkového šetření Mapa školy 2022 v KMŠ

Vážení rodiče,

na jaře 2022 v naší mateřské škole proběhlo dotazníkové šetření Mapa školy. Níže Vám předkládáme stručné výsledky tohoto dotazníkového šetření zpracované na základě analytické zprávy společnosti SCIO.

Z výsledků dotazníkového šetření vyplývá, že rodiče jsou se školkou velmi spokojeni. Ve srovnání s celkovým průměrem  všech MŠ zapojených v celorepublikovém  šetření vychází výsledky KMŠ  jako výborné, v mnoha oblastech dokonce jako nadprůměrné.

Většina rodičů  neuvádí žádnou oblast, která by vyžadovala v KMŠ zlepšení. Rodiče chválí vstřícnost zaměstnanců MŠ k rodičům, dobrou komunikaci a informovanost, milý přístup učitelek k dětem,  příjemnou atmosféru ve třídách, jsou spokojeni s akcemi i vybavením MŠ. Většina rodičů vybrala školku z důvodu jejího alternativního zaměření a chválí  vzdělávací program MŠ.

Přes výborný výsledek se přesto v několika dotaznících  objevilo několik podnětů, na které je třeba reagovat:

– Několik rodičů uvedlo nespokojenost s přístupen jedné konkrétní paní učitelky. Problém byl řešen již v průběhu školního roku změnou organizace služeb učitelek v dané třídě.  Paní učitelce nebyla prodloužena pracovní smlouva a od září nastoupila  do třídy Hvězdiček nová paní učitelka.

– Několik rodičů uvedlo nespokojenost s organizací odpočinku po obědě především v době Covidu, kdy jsme byli z důvodu organizace  nuceni spojovat třídy na  odpolední odpočinek.  Doufáme, že v dalším školním roce  již bude situace lepší i v souvislosti s nástupem nové paní učitelky. Navíc se nám povedlo zajistit vždy na několik hodin v týdnu výpomoc  kvalifikované p. učitelky, kterou v případě nemoci některé kolegyně bude možno využít jako zástup.

–  Několik rodičů uvádí nespokojenost se  složením stravy. Samozřejmě každá rodina má jiné stravovací návyky a jiné chutě. Složení stravy však plně odpovídá normám pro předškolní vzdělávání.  Jídla jsou připravována šetrným zdravým způsobem pomocí nejmodernějších technologií. Naopak mnoho rodičů stravování velmi chválí. Kladem  KMŠ je také to, že jídla jsou připravována přímo zde v objektu MŠ a děti jsou v každodenním kontaktu s kuchařkami.

Srdečně děkuji všem rodičům za vyplnění dotazníku, za vyjádření jejich názoru a také za vyslovené pochvaly, které velmi potěšily. Je to pro nás povzbuzení a zároveň i výzva, abychom se i nadále snažili přinášet Vašim dětem i Vám, rodičům, to nejlepší, co je v našich silách.

Bc. Helena Lenka Kučerová